fbpx

Damúza / inscenace / Rozbal to!

Rozbal to!

Čtyři muzikanti, čtyři herci, řeka splněných přání… Pestrá paleta barev, písní, nástrojů i žánrů…to na vás vybalí kapela pro děti Rozbal to!

Složení:

Pavol Smolárik (kytara, bas. ukulele, zpěv)
Petr Reif (kytara, ukulele, cajon, akordeon, zpěv)
Ondřej Nosálek (bas. ukulele, cajon, zpěv)
Jana Nosálková (piano, pozoun, zpěv)

Koncert kapely Rozbal to! je určen pro všechny věkové kategorie. Repertoár tvoří autorské písně, které cestují napříč žánry. Vypráví dětské příběhy, promlouvají o jejich radostech i starostech a s lehkostí a nadhledem potěší divákovu dětskou duši. Na své si přijde každý. Ten, kdo si chce zatančit, ten, kdo chce poslouchat hezkou zpěvnou muziku, i ten, kdo si chce užít divadelní show. Celou dobu totiž vystoupení prolíná dějová linka pana kurýra a jeho splněného přání.

Nesmíme samozřejmě opomenout obří balík – dárek, který donesl pan kurýr, a nikdo nevíme, co se v něm vlastně skrývá. O to se taky opírají texty některých písniček. A komu je vlastně adresován? Pánovi v modrém obleku, ve žlutém, nebo té paní v krásných šatech? Odpovědi na tyto otázky vám přinese jedinečný koncert kapely Rozbal to!

NOSÁLCI

Divadelní společnost Nosálci vznikla první spoluprací na představení Ronja, dcera
loupežníka (2021) a následně na představení Digitime (2022) a koncert Rozbal to! (2023). Hlavními aktéry společnosti jsou manželé Jana a Ondřej Nosálkovi.

Jana je spoluzakladatelkou a dlouholetou herečkou v loutkovém divadle pro děti Divadlo KAKA, z.ú., členkou kapely Jelení loje a dále…

Ondřej je nositel Thalie 2020 za loutkové divadlo a účinkuje v Divadle Minor, Kalich, v
ostravském Národním divadle, ve filmech, seriálech, jako herec; a v Divadle Radost v Brně – Kytice, Mauglí a Minor Pociť pocit (premiéra na Struny dětem 2024), jako režisér.

Nosálci se svým divadlem jezdí do kulturních zařízení a divadel po celé ČR, na festivaly a v neposlední řadě do mateřských a základních škol. Tvorba se zaměřuje na rodiny s dětmi, mateřské a základní školy. Jejími základními pilíři jsou muzikálnost s autorskou hudbou, loutky a pohybové i činoherní scény. Představení jsou velmi pestrá a dynamická. Zapojují diváky a autentickým způsobem předávají příběh, humor i ponaučení či vyšší poslání.

Projekt vznikl s laskavou podporou Hlavního města Praha a MKČR.