fbpx

Damúza / inscenace / Fekete Seretlek a Studio Damúza: EXIT

Fekete Seretlek a Studio Damúza: EXIT

ENGLISH BELOW 

Kabaret živé folk-elektronické hudby v kombinaci se zvukem materiálů

Prázdná místnost, svícen, loutka, papír, hračky, Andersen. Loutkový kabaret EXIT je odvážným souzněním živé lidové a elektronické hudby, předmětů a materiálů, příběhů a jejich ozvěn.

V představení je každému objektu přiřazena specifická hudební role se záměrem fungovat jako zvukový nástroj, a tedy jako živá bytost. Každý předmět tak dostává význam ve své vlastní kompozici, která je tvořena útržky motivů z Andersenových příběhů. Obrazy jsou interpretovány skrze zvuky předmětů, zvláštní druh intimity se střídá s hudebními a kabaretními kousky.

Režie: Matija Solce
Hudba: Matija Solce, Ivo Sedláček a Fekete Seretlek
Scéna: Jana Nunčič, Matija Solce, Jiří N. Jelínek
Hrají: Anna Bubníková, Pavol Smolarik, Jan Meduna, Ivo Sedláček, Jiří N. Jelínek, Matija Solce

Inscenace vznikla jako součást projektu Puppets & Design podpořeného z programu EU Kreativní Evropa.

Cabaret of live folk-electronic music combined with the sound of materials

An empty room, a priest, a puppet, paper, toys, Andersen. Puppet cabaret Exit is a daring harmony of llive folk and electric music, objects and materials, stories and their echoes.

In the performance, each object is assigned a specific musical role, with the intention of functioning as a sound instrument and thus as a living being. In this way, each object is given a meaning in its own composition, which is made up of fragments of motifs from Andersen’s stories. The leitmotifs are interpreted with the sounds of the objects, causing special kind of intimacy that constantly alternates with musical and cabaret pieces.

The production was created as part of the Puppets & Design project supported by the EU Creative Europe program.