Fekete Seretlek a Studio DAMÚZA: Kar

divadlo objektů & koncert na motivy Anny Kareniny

Během smuteční večeře, během cinkání skleniček a klidného doprovodu smuteční kapely, se místo klidného rozloučení začnou odehrávat střípky ze života minulé osoby. Ta skrz náhodné pohyby číšníka, skrz nenápadné kombinace hudby, slov a předmětů, ožívá, tak jako ožívá i představivost hostů. Ti se opojení vínem začnou vžívat do minulosti, až se nakonec sami stanou postavami příběhu o Anně Karenině.

Kabaret ruského realismu staví a nastoluje dramaturgii živou, živočišnou, autorsky zpracovanou hudbou, postavenou na základě ruských tradic. Harmonika, perkuse, housle, cello, basa a pěti hlas provede metamorfózu hudby a divadla, kabaretu a intimních scén pohyblivých předmětů. Rytmika stoupá do poslední chvíle, ve které se (před dveřmi smrti) najednou divák a herec octnou opět na začátku - u stolu se skleničkou vína v ruce.

Koprodukce: Palác Akropolis (CZ) a KD Matita (SLO)

Projekt vznikl s laskavou podporou: Hlavního města Praha a MKČR
režie: Matija Solce
scénografie: Marianna Stránská
hudba: Matija Solce
produkce: Jeník Tyl
hrají: Pavol Smolárik
Anna Bubníková
Jiří N. Jelínek
Ivo Sedláček
Matija Solce
Jan Meduna
Technické materiály k inscenaci: soubor
Fotografie v tiskovém rozlišení: DAMUZA-fekete-seretlek-studio-damuza-kar.zip
Specifikace představení k tisku: DAMUZA-fekete-seretlek-studio-damuza-kar.pdf
Fekete Seretlek a Studio DAMÚZA: Kar Fekete Seretlek a Studio DAMÚZA: Kar Fekete Seretlek a Studio DAMÚZA: Kar Fekete Seretlek a Studio DAMÚZA: Kar Fekete Seretlek a Studio DAMÚZA: Kar Fekete Seretlek a Studio DAMÚZA: Kar Fekete Seretlek a Studio DAMÚZA: Kar Fekete Seretlek a Studio DAMÚZA: Kar Fekete Seretlek a Studio DAMÚZA: Kar Fekete Seretlek a Studio DAMÚZA: Kar