Divadlo Letí

Divadlo Letí je nezávislý divadelní soubor s vášní pro nové hry. Všechny texty uvádíme v české nebo světové premiéře. Naším cílem je propagovat současnou dramatickou tvorbu, zejména pak tu evropskou. Divadlo je otevřená platforma, která volně spojuje umělce s „vášní pro nové hry“.

Soubor vznikl v září roku 2005 z ročníku Miroslava Krobota na katedře alternativního divadla na pražské DAMU. Tvořili ho herci Anna Bubníková, Jana Kovalčíková, Martina Sľúková, Klára Štěpánková, Pavlína Štorková, Richard Fiala, Vašek Jiráček, Pavol Smolárik a Josef Wiesner. U zrodu divadla stál dramaturg Dan Přibyl, režisér Marián Amsler a manažerka Lenka Stárková.

Od té doby Letí uvedlo více jak 60 textů mnoha významných současných autorů (ať už formou řádné inscenace nebo inscenačních skic) na různých pražských scénách – Dejvické divadlo, Divadlo Na Zábradlí, Divadlo v Celetné atd. V říjnu 2007 získal soubor vlastní scénu – Malou scéna Divadla Pod Palmovkou, kde Letí působilo až do prosince 2008. Kromě toho divadlo koprodukovalo projekty ve Švandově divadle a Paláci Akropolis. Právě vzhledem k úspěšné spolupráci se Švandovým divadlem se domácí scénou divadla Letí od ledna 2009 stalo právě Studio Švandova divadla.